تبلیغات
MAFIA IN IRAN - پرتابگر کنترل اغتشاشات M 234
 
MAFIA IN IRAN
one shot one kill
درباره وبلاگ


مبارزه علیه امپریالیسم برای رهایی از موانع استعمار یا استعمار نوین که با سلاح های نظامی یا ترکیبی از این دو در حالت اجراست از مبارزه علیه عقب ماندگی و فقر جدا نیست هر دو مراحلی هستند در یک مسیر که به سوی جامعه جدیدی پر از عدالت و فراوانی هدایتمان میکند.(چه گوارا)

مدیر وبلاگ : pooya ejlali
نویسندگان
نظرسنجی
شما به چه نوع اسلحه ای بیشتر علاقه دارید؟
یکشنبه 7 آذر 1389 :: نویسنده : pooya ejlali

به ادامه مطلب مراجعه کنید

پرتابگر  234  M، یك سلاح كنترل شورش است از نیروی غیر مهلك استفاده می كند. این پرتابگر بر روی اسلحه M 16 سوار می شود و گلوله پلاستیكی را به سوی هدف پرتاپ می كند كه باعث درد در اثر اصابت می شود. نیروی ضربه گلوله باعث دفع و فراری دادن آشوبگران می شود در حالی كه كمترین صدمه را به افراد وارد می آورد.

مرمی حلقوی كه توسط تفنگ  M 16  پرتاپ می شود یك حلقه یا گلوله حلقوی است. قطر این حلقه به 5/2 اینچ می رسد. محتویات حلقه شامل یك حلقه كائوچویی قالب بندی شده است كه حدود 25/1 اونس یعنی 3 گرم وزن دارد. این مرمی به 2 صورت مختلف در دسترس است: مرمی نرم و دیگری مرمی گزشی است. هر دو از ظاهر شان قابل تشخیص هستند. گلوله یا مرمی گزشی دارای یك انرژی و پتانسیل پویایی است كه به محض برخورد باعث ایجاد درد سوزآوری می كند. نمونه دیگر از نمونه گزشی به راحتی قابل تشخیص است اما آغشته به پودر یا گاز شیمیایی كنترل اغتشاش است. در برخورد، پودر مستقیما با بدن شخص تما س می گیرد.

پرتابگر  234  M همانند لوله خفه كن برروی اسلحه های M 16 & M 16 A 1 نصب می شود. ســــــلاح رویی یعنی پرتابگر  234  M و اتاق خرج در عقب پرتابگر  با مگسك و سرنیزه كاملا همتا می شــوند تا اینكه در اثر شلیك پرتابگر از لوله تفنگ جدا نشود. برای نشانه روی از مگسك پرتابگر می توان استفاده كرد. سرعت و مسیر پرتابی به گونه ای است كه امكان جاخالی دادن یا بكار بردن فریب و حیله را بسیار مشكل می سازد.

میزان شلیك در هر دقیقه بین 4 تا 6 گلوله می باشد. حداكثر برد حدود  100  متر می باشد اما برد موثر 40 متر است و در برابر گروههای كوچك 60 متر می باشد. هنگامی كه فرد دارای لباس نازك می باشد این گلوله بیشترین كارآیی و تاثیر را دارد.

تكنیكهای تیراندازی با پرتابگر  234  M

تكنیكهای تیراندازی برای پرتابگر 234  Mمی تواند به صورت تك تیر، رگبار و یا تركیبی باشد. در تیراندازی انتخابی و به اصطلاح تك تیر هدف نشانه می رود و شلیك صورت می گیرد. برای بدست آوردن بیشترین تاثیر، نیم تنه بالایی باید توسط فرد تیرانداز هدف قرار گرفته شود.

تیراندازی پیوسته و به اصطلاح رگباری در برابر منطقه هدفی قرار می گیرد كه بتواند همه منطقه را پوشش دهد. این نوع تیراندازی نیز باید با توجه به موقعیتی كه ممكن تخریب جدی اموال یا تهدید جان افراد صورت گیرد، محدود شود.

تیراندازی تركیبی كه تلفیقی ازبكارگیری عامل شیمیایی كنترل ضد اغتشاش و اسلحه  234  M است. باعث افزایش توان تاثیر عامل و گلوله تفنگ  234  M می شود. این تیراندازی تركیبی در برابر گروههای مصمم به اغتشاش بكار می رود.

علی رغم اینكه از سلاح   234  M برای وارد ساختن جراحات سبك و اندك استفاده می شود، به استفاده كردن از این سلاح خود باعث ایجاد صدمات دائمی و سهمگین می شود. احتیاط ذیل را آویزه گوش كنید:

1 - در استفاده از مهمات واقعی مراقبت های ویژه را برای دوری از آنها بكار گیرید. مهمات حقیقی نباید در دسترس سربازانی که  از  پرتابگر 234  M استفاده می كنند قرار گیرد.

2 - در صورت امكان از پرتاپگر  234  M به حالت رگبار دوری كنید چرا كه تاثیر آن به همان اندازه استفاده كردن از مهمات غیر مشقی خطرناك و زیان آور است. به منظور دوری از پاسخ نامطلوب و خشن اغتشاشگران صبر كنید تا اینكه آنها باور كنند كه مهمات مشقی بكار برده نمی شود سپس تیراندازان شروع به شلیك آتش كنند.

3 - از پرتابگر  234  M برای اقدام به شلیك رگباری یا آزار مخالفان استفاده نكنید.

4 - به سمت پیرها، زنان باردار وبجه ها شلیك نكنید.

5 - از نشانه گرفتن سر و گردن  خودداری كرده و سرعت این گلوله نیروی كافی برای صدمه زدن به چشم را می دهد بنابراین هدفهای مذكور را نشانه نروید.

 6 - هر اقدام احتیاطی را بكار گیرید تا مبادا گلوله به نظاره كنندگان و یا ساكنین  اصابت كند. نه تنها گلوله باعث ایجاد و درد است بلكه می تواند به شیشه ها، ویترین مغازه ها و دیگر اقلام شكستنی صدمه وارد كند.

7 - آموزش سالیانه به تمامی اعضاء یگانی كه از پرتابگر   234  M استفاده می كند را بدهید. آموزش باید شامل بكارگیری تجهیزات نسبی و باز و بسته كردن سلاح و نحوه استفاده از آن باشد.

نوع مطلب : مختلف (باحال)، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :جاوا اسكریپت

function followmouse1(){ //move cross engine for IE 4+ leftright.style.pixelTop=document.body.scrollTop+event.clientY+1 topdown.style.pixelTop=document.body.scrollTop if (event.clientX

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 

تبادل لینک

خرید بک لینک